Faliújság

Mikos Ákos blogja

Még 7 szokás, ami kreatívvá tesz

Vajon mit lehet még tenni a szuper értékes kreativitásunkért?

meghetszokas.jpg

Forrás: rawpixel on Unsplash

Múlt héten a kreativitással kapcsolatosan szemléztünk egy Thrive Global cikket. Most ezt a gondolatmenetet folytatjuk.

Szia!
Mikos Ákos vagyok. Lassan két éve élek blogolásból és abban szeretnék segíteni Neked, hogy Te is vagy bevételt szerezz a blogodból, vagy sikerüljön úgy megélned a blogolást, hogy az lelkileg se legyen megterhelő.
Erről nem csak itt ezen a felületen, de a havi rendszerességű Blogger Műhelynek elkeresztelt workshopok csoport verziójában is értesülhetsz és kaphatsz inspirációt nem csak tőle, hanem más bloggerektől is.
Köszönöm, ha benézel oda is!

Blogger Műhely csoport

bloggermuhelycover_1.jpg

És most vissza a listánkhoz:

1. Tanulj túl dolgokat!

Az újdonságok megtanulása a memóriáról szól és arról hogyan használjuk azt. 
Először is, a prefrontális kérged - amely tárolja a dolgozó, vagy rövidtávú memóriádat - nagyon ügyködik azon, hogy felmérje a feladatot.
De, ha már jártas vagy valamiben, a prefrontális kérged megszűnik dolgozni. Tény, hogy akár 90%-a is felszabadulhat.  Amint ez megtörténik, automatikusan végezheted ezt a képességedet, így a tudatos tudatod más dolgokra összpontosíthat.

Ezt a teljesítményszintet "automatizmusnak" nevezik, és az elérése attól függ, hogy pszichológusok hogyan hívják: túlképzésnek, vagy túlképzettségnek. Ha például gyorsan szeretnéd megszerezni a virális cikkek címadásának hogyanját, tanulmányozd a virális cikkek több száz címadását. Ha könyveket szeretnél írni, tanulmányozd több száz könyv tartalmát! Kezdd a kis információkkal, majd bontsd ki őket.

A túltanulás módszerével megértheted, hogyan viszonyul a kicsi a többihez?
Hogyan viszonyulhat a tiéd a többihez?

Így már gyorsan alkalmazhatod is azt, amit megtanulsz. Ez természetesen nem szabad, hogy átcsapjon egy intravénás Hell átömlesztéses merevpupillás tripbe, de kellemes fáradtságot érezhetsz a dózis növelés okán.Mármint nem a Hell esetében.

Forrás: John Schnobrich

2. Tanulj meg alkalmazni, ne késleltetni munkákat!

A tanulás akkor a legjobb, ha közben végezzük is a tevékenységet. A közoktatás olyan embereket taníttat, akiknek először az elméletet kell elsajátítaniuk, majd megpróbálják ezt az elméletet a valós világba átültetni. Hasonló módon az emberek internetes információ iránti szeretete arra késztette őket, hogy a "tanulást" a halogatás formájaként használják. A jobb megközelítés a "kontextus alapú tanulás", ahol miközben elvégzel valamit tanulsz. A kontextus alapú tanulás kulcsfontosságú elvei a következők:

  • Tanulj meg egy koncepciót a legegyszerűbb formában!
  • Teszteld a valós világban!
  • Támogasd és kapjon visszajelzést  - néha ez a visszajelzés a hibák során jelentkezik.
  • Csatolj vissza önmagadnak az ismétlődő gyakorlatokkal
  • Támogasd és kapjon visszajelzést
  • Ismételd addig, amíg szakember nem válik belőled!

A kutatások azt mutatták, hogy a következetes visszacsatolás megszerzése elengedhetetlen a hatékony tanuláshoz. Ezt használd bátran!
Ha nyilvánosan végzed a munkádat, azonnali visszajelzést kaphatsz, ezért akár szívesen tanácsolom is, hogy csináld transzparens módon a dolgaidat. Ez segíteni fog!

3. Kezdetben a mennyiség legyen a fókuszban!

Adam Grant írt egy nagyszerű könyvet az eredetikről, azokról az emberekről, akik nagy újítónsk számítanak. Ebben elmagyarázza, hogy ezek az emberek nem mindig megbízhatóak a szónak abban az értelmében, hogy nem minden rendkívüli, amit csinálnak. Például az ötven legnagyobb zenedarab között hat Mozarthoz tartozik, öt Beethovenhez és három Bach-hoz. Mozart azonban több mint 600 dalt, Beethoven 650-et és Bach is több mint 1000-et írt.
Hasonlóképpen: Picasso több ezer művet készített, és kevesen tekinthetünk "nagy műnek". Edisonnak 1900 szabadalma volt, és csak egy maroknyit ismerünk el. Albert Einstein 248 tudományos cikket tett közzé, amelyek közül csak néhányat találtak olyan kaliberűnek, mint a relativitáselméletet.
A mennyiség a legvalószínűbb út a minőséghez!

Minél többet termelsz, annál több ötleted lesz - amelyek közül néhány innovatív lesz és eredeti.

Csak alkoss!

4. Ellenőrizd időnként magad!

Mérj mindent, amit csak tudsz munkád során, így könnyebb lesz javítanod az eredményeiden! Ha számszerűsíted a cselekvéseid mögötti részcselekvéseket, akkor összehasonlíthatóvá válik, hogy mikor indultál el jó irányba, vagy mikor nem. 

5. Növeld az elvárásaid azzal szemben, amit el tudsz végezni

A téged körülvevők elvárásai teremtik meg a növekedésed, a fejlődésed és a lehetséges potenciálod kontextusát. Vagyis ők fognak húzni előre. Még jobb, ha tolnak. 
Viszont nem kell ezekhez az elvárásokhoz kötődnöd. Teremthetsz magadnak is.
A motivációnak egyébként is három eleme van:

  • Az érték, amit célként kitűztél
  • A meggyőződésed 
  • A hited a saját képességeidben

Ismerd meg a legjobbakat, de ne ragaszkodj a szabványokhoz!

Fuss a saját ritmusodban, még akkor is, ha ez a ritmus gyorsabb, mint a példaképeidé.

Forrás: louis tricot

6. Vedd magad körbe olyan emberekkel, akiknek magasabb az elvárásuk, mint Neked

Azt mondják a pszichológusok, hogy más emberek elvárásai nagyban befolyásolják mit és mennyire jól teszel. Ez a Pygmalion Effektus. Amikor gyerek vagy a szüleid elvárásai állítják be a mértéket. Érdekes módon ezek az elvárások egy láthatatlan akadályt képeznek, amelyen nagyon nehéz túllépni. Sőt, van, hogy ezeket az elvárásokat átadjuk a következő generációnak.
Viszont egy új közegben, új elvárások és új határok jelentkeznek.
Ugyanez a helyzet a mentorálással: A mentor elvárásai képezik a láthatatlan akadályt szemben a saját képességeivel. Nincs senkinek rögzített képessége!
Semmi, és senki nem rendelkezik abszolút értékkel. Minden csak kontextusában értelmezhető.

Így rendkívül fontos, hogy olyanokkal vedd magad körül, akik nagy elvárásokkal rendelkeznek.

Nehéz, frusztráló és megalázó helyzetek kerekedhetnek ebből, de a növekedés garantált. 

7. Számíts a bővülésre és az alkalmazkodásra!

Az emberi természet nagyon könnyen képes alkalmazkodni. Nem számít, milyen messzire eső és nem folytonos a változás.

Képes vagy alkalmazkodni!

Amikor szembesülsz az új elvárással, hamar alkalmazkodni fogsz hozzájuk.
Hajrá!

Biztos, hogy van egy plusz gondolatod!
Szívesen veszem, ha megírod itt kommentben, vagy akár levélben is, ahol egy beszélgetést is egyeztethetünk a felületedről, blogger kihívásaidról.
Ha követnéd a hétköznapjaimat és az abban tapasztaltakat, akkor keress meg az Instagramon.
Nagyon örülnék, ha ott is találkoznánk!

Isten áldjon!

Ákos

Forrás Thrive Global

koszonom_4.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ez szólt miközben írtam:

A bejegyzés trackback címe:

https://akosmikos.blog.hu/api/trackback/id/tr8214322867

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása